Drabinka trenowania A/D

Wszystko to, co chcieliście wiedzieć o EL, ale baliście się zapytać.

Moderator: Wloczykij

Post Reply
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Drabinka trenowania A/D

Post by BloodSucker »

Kolejny mój genialny pomysł (sic!).

Drabinka trenowania A/D ma zawierać spis tych mobów i zwierząt na których warto trenować A/D. W zamierzeniu ma pomóc rozwijać w/w skille, podpowiadać (nie nakazywać!) na jakiego moba się przerzucić.

Forma drabinki ma być dość luźna, nie ma wskazywać jednej i jedynie słuszniej drogi trenowania. Ot zwyczajnie zawierać 'ranking' mobów.

Załóżmy na początek że do drabinki wciśniemy 20 mobów. Każda pozycja musi zawierać informacje o A/D, P/C (nie, nie potion i craft...) niezbędnym do walki i - ewentualnie - zbrojach przydatnych do trenowania na tym mobku (broniach też).

Na początek:
  1. Rabbit - Brown
    A/D: 4
    P/C: 4/4
  2. ?
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
User avatar
Pivko50
PL-ka
PL-ka
Posts: 360
Joined: Wednesday, 10.08.2005, 12:45
GG: 0
Location: Kraków
Contact:

Re: Drabinka trenowania A/D

Post by Pivko50 »

kolejny genialny pomysł, lecz nie wypalił ;P
Pozdrawiam

Łukasz
Image
Image
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Re: Drabinka trenowania A/D

Post by BloodSucker »

<3 Pivko <3

Niom, meh nie PeKer, no i czasami za dużo tych pomysłów na głowie, nie wyrabiam :P

Moze cosik tu dorzucisz, majster? :P
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
User avatar
Pivko50
PL-ka
PL-ka
Posts: 360
Joined: Wednesday, 10.08.2005, 12:45
GG: 0
Location: Kraków
Contact:

Re: Drabinka trenowania A/D

Post by Pivko50 »

oj tak 37/41 a/d = Gargulce, ewentualnie jak ma sie silne nerwy to na p/c 20/20 można bic Femele Orki ;D
Pozdrawiam

Łukasz
Image
Image
User avatar
Qiu
PL-ka
PL-ka
Posts: 233
Joined: Sunday, 13.01.2008, 14:57
GG: 0
Location: Wawa

Re: Drabinka trenowania A/D

Post by Qiu »

Nie wiem czemu pisze się o p/c, przecież nie o nie chodzi, do walki liczy się a/d i might/reaction/dexterity i o nich powinno się pisać.
Z a/d u mnie dobrze sprawdza się model a=d mobka, d=a+5 mobka, przy aug secie, bez CoL'a, tłukąc z łapki ewentualnie z kości.
Można wypisać kolejność mobków wraz z alternatywą, ale jest tego tak mało, że nie wiem czy warto.
R/d - jak największe, r dla unikania ciosów, d dla trafiania - dobór indywidualny. Oprócz Coord, r podnosimy instinctem (+ bonus dla summonera), a d reasoningiem (+ bonus do magii, szybkości czytania, dodatkowy exp). Wysokie wartości r/d pozwalają na sensowną walkę z mobkami przy mniejszym a/d od wymaganego.
Might - to jest największy problem, wpływa na emu i ilość zadawanych obrażeń (podnoszony za pomocą p/c), należy dopasowywać do ilości hp mobka i własnego stylu walki. Teoria mówi żeby był jak namniejszy dzięki czemu, gdy przestanie lecieć exp, robimy flee z pola walki i nie musimy tracić czasu na respawn mobka (czyli więcej expa/h a mniej dropów).
Uzywanie CoLa i lepszego setu od aug setu umożliwia bicie mocniejszych mobków niż wynika to z naszego a/d, czyli więcej expa/h kosztem zniszczonego uzbrojenia.
Więc jeśli ma być tworzona drabinka to lepiej niech się opiera na a/d i might/reaction/dexterity i do tego dobierać sobie p/c/r/i, jest to bardziej skomplikowane niż operowanie samym p/c, ale daje większe możliwości tworzenia postaci.
Czytając o p/c i sugerując się tymi atrybutami, popełniłem błąd bo zapomniałem o r/i, a tak miałbym trochę innaczej rozłożone p/c/r/i i bardziej dopasowane do postaci którą gram.
Dyzlekcja órzytkownikuf sieci najlebshym sposopem na ataki suofnikowe!

Image
Neithan
PL-ka
PL-ka
Posts: 335
Joined: Friday, 29.10.2004, 08:37
GG: 0
Location: moczary Sereh

Re: Drabinka trenowania A/D

Post by Neithan »

popieram Qiu - wszystko zależy od stylu grania.

Jakie mobki chce się bić później, czy w grę wchodzi 10* flee na jednym stworku, czy raczej czekanie na respawn ..
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Re: Drabinka trenowania A/D

Post by BloodSucker »

Na usta ciśnie mi sie 'RTFM', choć raczej 'RTFFP'.
W zamierzeniu ma pomóc rozwijać w/w skille, podpowiadać (nie nakazywać!) na jakiego moba się przerzucić.

Forma drabinki ma być dość luźna, nie ma wskazywać jednej i jedynie słuszniej drogi trenowania. Ot zwyczajnie zawierać 'ranking' mobów.
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
Post Reply