Jak się rozwijać i rozdawać pp

Wszystko to, co chcieliście wiedzieć o EL, ale baliście się zapytać.

Moderator: Wloczykij

Post Reply
User avatar
Lotheneil
Guild Master
Posts: 560
Joined: Friday, 14.07.2006, 15:19
GG: 0
Location: Wołomin

Jak się rozwijać i rozdawać pp

Post by Lotheneil »

No więc mamy ten nasty-dziesiąty lvl oa, trochę pp wolnych i nie wiadomo co z nimi zrobić... i co teraz?

Pierwsze najważniejsze pytanie jakie musimy sobie zadać: czy planujemy rozwijać atak i obronę czy też skupimy się wyłącznie na wydobyciu i przetwórstwie surowców.
Trening a/d poza dropami, dobrą zabawą i ewentualną szansą na PK jest również najlepszym źródłem doświadczenia overall (które to doświadczenie przekłada się na więcej pp), więc jest wart rozważenia nawet jeśli chcemy głównie miksować. Jednocześnie na niższych poziomach jest BARDZO kłopotliwy, bo wymaga utrzymywania niskich wartości Phys i Coord (żeby nie zabijać zbyt szybko potworków - co będzie przekładało się na problemy w treningu) - czyli przez długi czas będzie trzeba się męczyć z niskim EMU.
W każdym przypadku, jeżeli jeszcze nie zostało to zrobione bardzo zalecane jest dobicie defa do poziomu 26, żeby mieć spokój z goblinami, szkieletami, gargulcami i tym podobnym tałatajstwem kręcącym się po Moncraven March i Tarsengaardzie (a to dość ważne miejsca pracy).

Teraz, jeśli NIE planujemy walczyć:
Will 12 lub 16 (dodaje hp, mp i mały bonus do doświadczenia za wszystko co robimy - dokładniej +1 exp za każde 4 poziomy will - dlatego zdecydować się na 12, 16 ewentualnie 20)
Następnie wykupować sukcesywnie potrzebne nam nexusy - w zależności od tego czym chcemy się zająć i co dokładnie robić - nie kupować na zapas, sprawdzać na EL-CEL czego wymagają przedmioty i surowce które chcemy zdobyć/wytwarzać i dodawać punkty w miarę potrzeby.
Po wykupieniu nexusów resztę punktów parami dodawać w Phys a następnie Coord (EMUUU! :))
Po wyczerpaniu puli (a to potrwa) można zainwestować w will.
UWAGA: dodawanie punktów do phys zamknie nam drogę do rozwijania att/def! Jeśli jednak po jakimś czasie zdecydujemy, że mamy ochotę na serio potrenować niezbędny będzie #reset.

Jeśli natomiast walka jest w planach:
Nie możemy dopuścić do nadmiernego rozwoju phys/coord przy niskim att/def (czyli tak zwanego "przepakowania") - bo wtedy doświadczenie z wybijania potworków będzie nikłe.
Dobrym punktem odniesienia jest ta stronka: http://el-wiki.dragoncairn.net/el/Combat/Guide z pewnymi uwagami:
1. Jak się okazało książki NIE pomagają w treningu na stworkach a wręcz przeciwnie - nie czytać!
2. Nie pamiętam niestety dokładnych wytycznych jakie statystyki na jakiego potworka, ale generalnie widzę, że gdy ja biłam te stworki to miałam niższe p/c a wyższe a/d - powyższego poradnika nie testowałam w praktyce (może się jakiś wojownik wypowie?)
3. Warto jeszcze rzucić okiem na ten poradnik: http://www.eternal-lands.com/forum/inde ... opic=42564 - napisany przez osobę która naprawdę wie o czym pisze, ale kierowany raczej w strone dedykowanych wojowników (mikserzy nie bardzo mogą sobie pozwolić na włożenie 20 punktów w vitality....)

Tyle na początek, jak mi się jeszcze coś przypomni (albo ktoś mnie otentego że bzdury piszę) to uzupełnię.
Pytania, komentarze, uwagi?
Neithan
PL-ka
PL-ka
Posts: 335
Joined: Friday, 29.10.2004, 08:37
GG: 0
Location: moczary Sereh

Re: Jak się rozwijać i rozdawać pp

Post by Neithan »

no właśnie co na temat poradnika masterpitera sądzą nasi wojownicy? są tacy? :))
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Re: Jak się rozwijać i rozdawać pp

Post by BloodSucker »

No ja jestem taki 'allrounder' i dla mnie ten poradnik byłby do pupy.

Z mojego punktu widzenia opłaca się pakować pp w p/c/w. Żadne vitality, rationality czy inne dziwne. No i po drugie - żadnych perków. Co jak co ale poziomy rozkładania p/c można tak ustawić, że i pp się do tego da dopasować w czasie. Np. z p/c w okolicach 18/24 baaardzo długo walczy się z ogrami, zbierając pp na przejście na fluffy i cyce, ale jednocześnie można spokojnie kilka pp wpakować w nexy, żeby zająć się czymś innym.
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
User avatar
Karolus
Guild Master
Posts: 1114
Joined: Saturday, 30.12.2006, 13:35
GG: 0
Location: Marki

Re: Jak się rozwijać i rozdawać pp

Post by Karolus »

Ja bym powiedział tak:
nie zaliczam sie do "pure" fighterow, ale bliżej mi do nich niż Bloodowi ;)
Po pierwsze - Poradnik MP nie jest zły, ale nastawiony jast na fightera PKera, dla tych któży chcą w miarę szybko bić mocne moby (Yeti) radziłbym maksymalnie długo trzymać się multi na feroskach w Bethel tak gdzieś do a/d 115/130, to niestety wymaga zmniejszania p/c co za tym idzie też EMU i możliwości PK-owania więc jest to moment gdy trzeba wszystko podporządkować fightowi.
Po drugie - na wyższych a/d lepiej jest mie duże phys niż coord (mniej dostają moby, a co za tym idzie więcej z nich expa)
Po trzecie - reas, inst, vit są obecnie baaardzo użyteczne, jeśli chodzi o fightera to nawet bardziej niż bardzo (lepszy restorek!, lepsze widzenie w nocy, lepsze summonki, łatwiej trafić, mniej się dostaje przy trafieniu, unikanie trafień, lepszy exp, więcej many), will z użytecznych to tylko właściwie hp
Po czwarte - max p/c wbijamy ponownie dopiero w okolicy Yeti (czyli mi 115/130)
po piąte - więcej nie pamiętam, za swą skleroze bardzo żałuje ;D
Post Reply