Podanie

Rekrutacja znów otwarta!

Moderators: Faflok, Wloczykij, Thanatos

Kabat_
Gość

Post by Kabat_ »

Nie wiem czy to moze jakos zadecydowac o moim przyjeciu do gildii, ale zapomnialem napisac ze jestem na whitelist.
Dostalem bana przez pomylke...
PM w tej sprawie, jaki dostalem od Aislinn na forum EL:

"Hi
We found your problem, and your character Kabat_ziom was whitelisted. What happened was your ISP was partially banned due to a group of misbehaving players who wouldn't listen to the moderators. So part of your IP range was banned, although no fault of yours.

You should have no more problems playing now."
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Post by BloodSucker »

Kabat wrote:Nie wiem czy to moze jakos zadecydowac o moim przyjeciu do gildii, ale zapomnialem napisac ze jestem na whitelist.
Dostalem bana przez pomylke...
PM w tej sprawie, jaki dostalem od Aislinn na forum EL:

"Hi
We found your problem, and your character Kabat_ziom was whitelisted. What happened was your ISP was partially banned due to a group of misbehaving players who wouldn't listen to the moderators. So part of your IP range was banned, although no fault of yours.

You should have no more problems playing now."
Może neo używasz?
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
Kabat_
Gość

Post by Kabat_ »

Tak, mam neostrade 256 kb/s
User avatar
Lotheneil
Guild Master
Posts: 560
Joined: Friday, 14.07.2006, 15:19
GG: 0
Location: Wołomin

Post by Lotheneil »

Skoro to nie Twoja wina to nie ma powodu, żeby było to jakimkolwiek problemem dla nas.
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Post by BloodSucker »

Kabat wrote:Tak, mam neostrade 256 kb/s
No to nic dziwnego. Jest niestety dużo osób z neostradą, które lubią sobie łamać wszelkie możliwe przepisy, dlatego banowane są pewne zakresy IP, spod których te osoby się łączą. A najgorsze w tym jest to, ze Ci, którzy grają przepisowo, a też mają neo, na tym cierpią. Tak jak ty w tym przypadku.
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
User avatar
Creedka
Guild Master
Posts: 2359
Joined: Saturday, 30.10.2004, 19:40
GG: 0
Location: Dublin

Post by Creedka »

slucha dobrej muzyki, a w nicku ma zioma... pijany byles, jak postac tworzyles?:)

same glosy na tak, prosze wiec zglosic sie do kogos z Rady w celu przypiecia PeeLki.
nastepnie zglos sie do radu w celu amputacji zbednego zioma;)


Pozdrowionka,
Image
Locked