Sprostowanie (???)

For all our Guests

Moderators: Faflok, Wloczykij, Thanatos

Guest
Gość

Sprostowanie (???)

Post by Guest »

Użytkownik linuxa: to na plus.
Ale to:
Cytat:

[Shirven @ 44]: dobrej nocy rzycze

to jest duży minus.

Generalnie kolega miał początkowe problemy z instalacją EL na linuxie, ale się nie zniechęcił i problemy zwalczył.
Wobec tego spodziewam się, że po wstąpieniu do PL nad ortografią również popracuje.

Summa sumarum jestem za przyjęciem po osiągnięciu wymaganego skilla.

Pozdrawiam

Chryzopraz
Tutaj musze przeprosić to rzeczywiście karygodny błąd. Wiem, że nic tego nie usprawiedliwia, ale ja jednak podejmę jakąś linie obrony. Tak się składa, że zdarza mi się zasiąść do EL popijając whiskey (a czasami whisky) lub inne trunki często mniej szlachetne. Jeżeli ktoś ma jako taką wiedzę nt. ETI to wie, że wydział ten jest raczej słabo zhumanizowany. Zdaję sobie sprawę, że to nie są okoliczności łagodzące, ale prawdę mówiąc jak widzę ten log to sam jestem trochę zszokowany :P. Jeszcze raz przepraszam postaram sie więcej nie popełnić takiej gafy.

P.S. Gratuluję determinacji do ciężkiej pracy jaką jest przeszukiwanie logów.
Kedrigern
PL-ka
PL-ka
Posts: 223
Joined: Thursday, 10.08.2006, 15:56
GG: 0
Location: Gdańsk

Post by Kedrigern »

e tam ciężkiej pracy, mamy przecież grep
Guest
Gość

Post by Guest »

Tylko kto wpisuje słowa z błędami w grep, jak dla mnie wykorzystanie tu takich narzędzi jest co najmniej dziwne chyba, że już na wszelki wypadek kolekcjonuje się błędnie napisane wyrazy a później tylko jakiś skrypt i mamy wynik.
Kedrigern
PL-ka
PL-ka
Posts: 223
Joined: Thursday, 10.08.2006, 15:56
GG: 0
Location: Gdańsk

Post by Kedrigern »

Wpisuje się nick kandydata i czyta co pisał ostatnio.

Dlaczego jeszcze się nie zgłosiłeś do nikogo z rady po przypięcie plki ?
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Post by BloodSucker »

Kedrigern wrote:Wpisuje się nick kandydata i czyta co pisał ostatnio.

Dlaczego jeszcze się nie zgłosiłeś do nikogo z rady po przypięcie plki ?

A regulamin n44boru sobie czytasz czasem? o.0
Przyjmujemy osoby znające język polski i mające przynajmniej jeden skill (inny niż overall) >= 30.
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
Guest
Gość

Post by Guest »

Kedrigern wrote:Wpisuje się nick kandydata i czyta co pisał ostatnio.
W sumie racja jakoś o tym nie pomyślałem :P.
User avatar
Kwas
PL-ka
PL-ka
Posts: 777
Joined: Sunday, 7.11.2004, 14:18
GG: 0
Location: Gdynia
Contact:

Post by Kwas »

Co do ETI to masz racje, sami dys-wszystko tam chodzą, każda osoba jaką znam z ETI wali ortografy średnio co dwa słowa. Najgorsi są tacy co mają ksywki na "K", z nimi to już się w ogóle nie da wytrzymać ;)

Tak bardziej serio, wytykanie błędów jest nieco irytujące i wywołuje w człowieku potrzebę usprawiedliwienia się. Pociesze Cię, że do czasu ;) Musisz wiedzieć, że nie poprawiamy ze złośliwości, a po to, byśmy wszyscy pisali bez błędów. Poprawiamy również dla sportu, nabijając tym samym ort exp :) Reasumując: jeden ortograf na jakiś czas nie skreśli Cię z gildii, z drugiej strony musisz się spodziewać, że zostanie on bezwzględnie wytknięty. Nie musisz się jednak wówczas tłumaczyć.

Pozdrawiam
Kwas
Image
Chryzopraz
PL-ka
PL-ka
Posts: 487
Joined: Friday, 29.10.2004, 09:12
GG: 0
Location: Łódź

Post by Chryzopraz »

Taka jest specyfika naszej gildii, o czym przekonasz sie na #GM.
Nawet najlepszym bledy sie zdarzaja i wszyscy wtedy maja wielka radosc, jak mozna im te bledy wytknac ;)

Co nie zmienia faktu, ze mnie zdarzalo sie ludziom na zajeciach z programowania obnizac oceny za bledy ortograficzne w komentarzach programow, ktore oddawali na kolokwium.

Pozdrawiam

Chryzopraz
User avatar
Thanatos
Radny
Posts: 861
Joined: Friday, 29.10.2004, 01:23
GG: 1564962
Location: Gród Smoka

Post by Thanatos »

Mwahahaha! Chryzopraz ebul profesur ;P

Lecę sprawdzić swoje komenty do Poltka :)
Honor the past, live the present, create the future.
Kedrigern
PL-ka
PL-ka
Posts: 223
Joined: Thursday, 10.08.2006, 15:56
GG: 0
Location: Gdańsk

Post by Kedrigern »

Całe szczęście, że ja nigdy nie piszę w programach komentarzy w żadnym języku w którym można by zrobić błąd ortograficzny (a najczęściej wcale ich nie piszę).

@Blood eee nie interesuję się takimi drobiazgami od dawna mam wszystkie skile >= 30
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Post by BloodSucker »

Kedrigern wrote:Całe szczęście, że ja nigdy nie piszę w programach komentarzy w żadnym języku w którym można by zrobić błąd ortograficzny (a najczęściej wcale ich nie piszę).

@Blood eee nie interesuję się takimi drobiazgami od dawna mam wszystkie skile >= 30
No ale to nie zwalnia Cię ze znajomości zasad rekrutacji, które praktycznie nie zmieniły się od 2 (?) lat.
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
User avatar
Kwas
PL-ka
PL-ka
Posts: 777
Joined: Sunday, 7.11.2004, 14:18
GG: 0
Location: Gdynia
Contact:

Post by Kwas »

BloodSucker wrote:
Kedrigern wrote:Całe szczęście, że ja nigdy nie piszę w programach komentarzy w żadnym języku w którym można by zrobić błąd ortograficzny (a najczęściej wcale ich nie piszę).

@Blood eee nie interesuję się takimi drobiazgami od dawna mam wszystkie skile >= 30
No ale to nie zwalnia Cię ze znajomości zasad rekrutacji, które praktycznie nie zmieniły się od 2 (?) lat.
Czepiasz się ;) Poza tym znajomość zasad rekrutacji nie jest chyba aż taka ważna dla osób którzy już się dostali do gildii ;)

@Kedri: znam takich co wywalają cały projekt gdy nie ma w nim w ogóle komentarzy..

@Gość: Chryz nie wykłada na PG :)
Image
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Post by BloodSucker »

Kwas wrote:
BloodSucker wrote:
Kedrigern wrote:Całe szczęście, że ja nigdy nie piszę w programach komentarzy w żadnym języku w którym można by zrobić błąd ortograficzny (a najczęściej wcale ich nie piszę).

@Blood eee nie interesuję się takimi drobiazgami od dawna mam wszystkie skile >= 30
No ale to nie zwalnia Cię ze znajomości zasad rekrutacji, które praktycznie nie zmieniły się od 2 (?) lat.
Czepiasz się ;) Poza tym znajomość zasad rekrutacji nie jest chyba aż taka ważna dla osób którzy już się dostali do gildii ;)
Pod warunkiem że nie zadają głupich pytań
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
User avatar
Kwas
PL-ka
PL-ka
Posts: 777
Joined: Sunday, 7.11.2004, 14:18
GG: 0
Location: Gdynia
Contact:

Post by Kwas »

BloodSucker wrote:
Kwas wrote:
BloodSucker wrote:
Kedrigern wrote:Całe szczęście, że ja nigdy nie piszę w programach komentarzy w żadnym języku w którym można by zrobić błąd ortograficzny (a najczęściej wcale ich nie piszę).

@Blood eee nie interesuję się takimi drobiazgami od dawna mam wszystkie skile >= 30
No ale to nie zwalnia Cię ze znajomości zasad rekrutacji, które praktycznie nie zmieniły się od 2 (?) lat.
Czepiasz się ;) Poza tym znajomość zasad rekrutacji nie jest chyba aż taka ważna dla osób którzy już się dostali do gildii ;)
Pod warunkiem że nie zadają głupich pytań
Marudzisz;) Każdemu może się zapomnieć, ja też o tym pomyślałem czytając po raz pierwszy post Shirvena.

Ps.
Ciekawe czy poświęcisz 1000czny post na odpisanie mi ;)
Image
Kedrigern
PL-ka
PL-ka
Posts: 223
Joined: Thursday, 10.08.2006, 15:56
GG: 0
Location: Gdańsk

Post by Kedrigern »

Znam zasady, ale to czy ktoś ma 29 czy 30 to jest dla mnie mało istotny drobiazg (w pół godziny można taki lvl wbić a pozatym z rekomendacją przyjmujemy od 25tego)

@Kwas, to czy wyrzucą, czy wydrukują i użyją jako tapety nie ma dla mnie wielkiego znaczenia póki płaca z góry a ja jestem w stanie napisać to i zmieścić się w terminie.

A na uczelni (ani jednej ani drugiej) jakoś nikt jeszcze mi w kod nie patrzył, w 90% przypadków za to pytają się mnie jak to działa (w pozostałych 10% sprawdzają tylko czy działa).

Zresztą co to za pomysł czytać komentarze w programie, ktoś sobie kupi taki program za $$ to się tego po komentarzach przecież nie wykryje.
Locked