Miejsce na obrazki

Problemy techniczne, windows/linux, bany i wszystko to co konczy sie na "z góry dzięki za pomoc".

Moderators: Faflok, Wloczykij, Thanatos

Post Reply
Kedrigern
PL-ka
PL-ka
Posts: 223
Joined: Thursday, 10.08.2006, 15:56
GG: 0
Location: Gdańsk

Miejsce na obrazki

Post by Kedrigern »

Pamiętacie jak kombinowałem gdzie najłatwiej i najszybciej wrzucać duże ilości screenów z el (i ogólnie zdjęć), najlepiej bez rejestracji i innych tego typu głupot. W końcu takie miejsce znalazłem http://bayimg.com/ oglądanie potem tych obrazków też dobrze działa, szybko się ładują i nie ma blokad za przekroczenie transferu jak na imageshack.

Podaje tutaj bo może komuś jeszcze się przyda.
User avatar
Creedka
Guild Master
Posts: 2359
Joined: Saturday, 30.10.2004, 19:40
GG: 0
Location: Dublin

Post by Creedka »

to ja to przykleje, bo mnie choroba bierze jak mam otwierac czyjs link z imageshack >.<
Image
User avatar
Psychofans
PL-ka
PL-ka
Posts: 506
Joined: Monday, 27.12.2004, 21:45
GG: 5871062
Location: Starachowice

Post by Psychofans »

Zgadzam sie z Cree :]
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Post by BloodSucker »

Creedka wrote:to ja to przykleje, bo mnie choroba bierze jak mam otwierac czyjs link z imageshack >.<
A jeszcze jak to jest 'png'... :x
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
Kedrigern
PL-ka
PL-ka
Posts: 223
Joined: Thursday, 10.08.2006, 15:56
GG: 0
Location: Gdańsk

Post by Kedrigern »

Jeśli chodzi o zrzuty ekranu (a nie zdjęcia) to właściwie zrobiony, png nie jest zły.
Nie traci na jakości a grafika komputerowa ładnie się pakuje tym algorytmem tak, że nie jest większy od jpega który traci na jakości dość mocno zwłaszcza przy dużej liczbie ostrych krawędzi (szczególnie gdy na ekranie jest sam tekst).

Problem jest tylko w tym, że nie każdy potrafi zrobić dobry obrazek png do pokazania go w sieci (albo w ogóle nie zastanawiał się nad tym/nie wie co z tym można zrobić).
Automatyczne zrzuty ekranu jakie powstają po naciśnięciu w el ctrl+s są prawie nie spakowane aby nie zajmować cennego podczas gry czasu procesora (czyli aby el się nam nie zacinało), przed wysłaniem ich w sieć powinno się je potraktować programem optipng lub czymś podobnym.
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Post by BloodSucker »

Podejrzewam że wadą jest tu też sam imageshack, wrzucienie obrazka typu bmp (a to raczej bardziej popularny format pod windowsem) powoduje konwertowanie go do png -- bez kompresji.
Choć sam fakt wrzucania bmp'a z painta, który również jest surowiutki, nie jest zbyt rozsądnym posunięciem.
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
Kedrigern
PL-ka
PL-ka
Posts: 223
Joined: Thursday, 10.08.2006, 15:56
GG: 0
Location: Gdańsk

Post by Kedrigern »

Jeszcze jedno dobre miejsce tym razem na pojedyncze obrazki jakie wkleja się bezpośrednio na forum:
http://mfoto.pl/
User avatar
Psychofans
PL-ka
PL-ka
Posts: 506
Joined: Monday, 27.12.2004, 21:45
GG: 5871062
Location: Starachowice

Re: Miejsce na obrazki

Post by Psychofans »

Bardzo dobra stronka. W miare szybko smiga :)

http://www.fothost.pl/
Post Reply