Problem z połączeniem

Problemy techniczne, windows/linux, bany i wszystko to co konczy sie na "z góry dzięki za pomoc".

Moderators: Faflok, Wloczykij, Thanatos

Locked
User avatar
Karolus
Guild Master
Posts: 1114
Joined: Saturday, 30.12.2006, 13:35
GG: 0
Location: Marki

Problem z połączeniem

Post by Karolus »

Mam dziwny problem z połączenim z serwerem gry :(
zainstalowałem w pracy Win XP Pro (potem Win 2000Pro) i na obu systemach mam ten sam problem: moge połączyć się z siecią (tego posta pisze z pracy) ale nie moge połączyć się z grą :(
Po uruchomieniu gry mam "Connecting to Server" a po dłuższym czasie Disconnect......
Wyczerpały mi się już wszelkie pomysły.

PS. ping do game.eternal-lands.com idzie, a łącze się z siecia przez GPRS z Orange, telefonem Siemens S55 po bluetooth lub po RS232 (skutek ten sam)
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Post by BloodSucker »

A spróbuj odpalić:

Code: Select all

telnet game.eternal-lands.com 2000
Czy wywali Ci śmieci z ekranu logowania EL?
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
User avatar
Lotheneil
Guild Master
Posts: 560
Joined: Friday, 14.07.2006, 15:19
GG: 0
Location: Wołomin

Post by Lotheneil »

Nieważne :)
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Post by BloodSucker »

W takim razie co było rozwiązaniem?

Czy może "samo się" (naprawiło)? :)
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
User avatar
Karolus
Guild Master
Posts: 1114
Joined: Saturday, 30.12.2006, 13:35
GG: 0
Location: Marki

Post by Karolus »

Też nie wiem o co chodzi Lotce :)
niestety samo sie nie naprawiło, a telnet będę mógł sprawdzić dopiero w poniedziałek

Jest już poniedziałek, dostałem się do kompa w pracy :)
po telnet game.eternal-lands.com 2000 nic mi się nie pojawia, natomiast po kilku sekundach (~20) mam komunikat o rozłączeniu i to wszystko.


Jakieś pomysły?
GuziecPL
Gość

Post by GuziecPL »

O ile się nie mylę, to teraz port do głównego serwera to: 2001; próbowałeś podmienić port na podany?
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Post by BloodSucker »

Do głównego nadal jest 2000. Tyle że teraz nie jest on wpisany w pliku el.ini w katalogu z grą, a w Moje Dokumenty/Eternal Lands/Main
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Post by BloodSucker »

Karolus, udało Ci się pozbyc tego problemu?

Ktoś na oficjalnym widzę też ma podobny, z łączem via gprs/edge.
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
User avatar
Karolus
Guild Master
Posts: 1114
Joined: Saturday, 30.12.2006, 13:35
GG: 0
Location: Marki

Post by Karolus »

niestety problem dalej istnieje :(
sytuacja jest trochę dziwna, mogę połączyć się z grą z telefonu Playa (poprzez EDGE/UMTS) natomiast w dalszym ciagu nie jestem w stanie połączyć się z telefonu w Orange (GPRS) niestety nie mam możliwości sprawdzenia czy to kwestia operatora czy tylko jakości połączenia (na GPRS mm ping ~1000ms a na EDGE ~150ms), ale raczej problem leży po stronie el (kłopoty zaczeły się od updatu)
User avatar
Grawius
PL-ka
PL-ka
Posts: 276
Joined: Monday, 1.11.2004, 13:28
GG: 0
Location: Myszków
Contact:

Re: Problem z połączeniem

Post by Grawius »

poradziles sobie jakos bo mam ten sam problem ?
Image
Image
User avatar
gel3k
PL-ka
PL-ka
Posts: 208
Joined: Sunday, 9.04.2006, 15:50
GG: 0
Location: Radom
Contact:

Re: Problem z połączeniem

Post by gel3k »

A czy ktoś z was próbował odpalić jakiś tunelik via ssh (putty)?
Miałem tak w pracy wszystkie 'wyższe' porty (z małymi wyjątkami) miałem poblokowane - min. 2000 się załapał na blokadę.
Wystarczyło puttym wyklikać zmianę portu, zmienić w el.ini serwer na localhost port na ten co to sobie zmieniłem i gra gitara :)
User avatar
BloodSucker
Radny
Posts: 2133
Joined: Thursday, 4.11.2004, 23:56
GG: 2669914
Location: Sobótka / Wrocław
Contact:

Re: Problem z połączeniem

Post by BloodSucker »

Zelek ==> Opisz to step-by-step, pshyda się dla potomnych ;)
(...) It could be made into a monster if we all pull together as a team... but if the band you're in starts playing different tunes, I'll see you on the dark side of the moon.
User avatar
Qiu
PL-ka
PL-ka
Posts: 233
Joined: Sunday, 13.01.2008, 14:57
GG: 0
Location: Wawa

Re: Problem z połączeniem

Post by Qiu »

Trzeba mieć niestety konto shellowe, jak ktoś zna jakieś darmowe serwery z kontami obsługujące przekierowania to prosze publikować :)

Tymczasowo znalazłem taki sposób: ze stronki http://www.your-freedom.net/ ściągamy programik, zakładamy konto free (wymagają tylko login/pass/email), instalujemy i odpalamy programik, konfigurujemy i gramy. Działa na zasadzie tunelowania, max u/d dla free jest 64/64 kbit/s więc starcza, co godzinę następuje rozłączenie z serwerem i max 6h/24h można korzystać (zmieniamy login i mamy nastepne 6h).
Dyzlekcja órzytkownikuf sieci najlebshym sposopem na ataki suofnikowe!

Image
User avatar
gel3k
PL-ka
PL-ka
Posts: 208
Joined: Sunday, 9.04.2006, 15:50
GG: 0
Location: Radom
Contact:

Re: Problem z połączeniem

Post by gel3k »

Konto Shellowe w dobie XXI w. można dostać względnie prosto :) wystarczy się dobrze za takowym zakręcić albo poprosić kogoś tam...

W windowsie pobieramy program putty (w linuxie też jest więc pkg_add -r putty / emerge putty / rpm -i putty czy jak to tam...)

W Hostname wpisujemy sobie nazwe hosta / ip adres, w saved session wpisujemy sobie nazwe - żeby nie trzeba było tego pisać potem od nowa. Potem klikamy w ssh (lista po lewej) -> Tunnels.

Potem wklikujemy sobie Source port (2000) destination to serwer eternalowy (u mnie IP jest wpisane 62.93.225.47):2000.

wracamy do session, klikamy save przy nazwie i open na dole - żeby rozpocząć sesje. Wpisujemy Login i Hasło do konta (jeśli takowe posiadamy) i przechodzimy do konfiguracji gry.

przechodzimy do folderu gdzie jest zainstalowana gra i szukamy pliku servers.lst.
Szukamy wpisu main, stawiamy przed nim # (zakomentowywujemy) kopiujemy całą tą linijkę poniżej i tam gdzie jest game.eternal-lands.com wpisujemy sobie localhost, zapisujemy gre.

Odpalamy standardowo i czekamy na odpowiedź serwera. Zanim odpalimy gre i zmienimy to w pliku można to przetestować wpisując w cmd telnet localhost 2000 - jak się pojawi ekran powitalny gry tzn, że tunel działa i jest gitara. Jeśli nie - proszę napisać :)

Pozdrawiam
G
User avatar
Karolus
Guild Master
Posts: 1114
Joined: Saturday, 30.12.2006, 13:35
GG: 0
Location: Marki

Re: Problem z połączeniem

Post by Karolus »

Ja poradziłem sobie dużo prościej......
kupiłem kartę iPlusa (simdata, 3gr/100k) i nie mam najmniejszych problemów z połączeniem ;)
Locked