Problemik

Problemy techniczne, windows/linux, bany i wszystko to co konczy sie na "z góry dzięki za pomoc".

Moderators: Faflok, Wloczykij, Thanatos

Locked
Rharoth
Gość

Problemik

Post by Rharoth »

Meepo,Z tej strony Rharoth,aka Baask,
Otóż,mam problem z El.Niedawno wrocilem do gry,i tu zaczyna się problem.Ktoś,(ciekawe kto,huh?) poradził mi żeby tu napisał,wiec..Rano El śmigał normalnie,po poludniu,kiedy chciałem się lognac,komunikat,ze nie można się z serverem połączyć,alt-x bla bla..Po pobraniu nowych sterowników,sytuacja sie nie zmienia :> Szukałem na forum Ela,tam dowiedzialem sie,ze,trzeba przekręcić jedna linijkę w el.ini. #data_dir dokładnie, no i to tez nie pomaga,wiec pisze tu,z nadzieja ze mi pomożecie :O

Thnx,Rharoth.
Rharoth
Gość

Re: Problemik

Post by Rharoth »

User avatar
Karolus
Guild Master
Posts: 1114
Joined: Saturday, 30.12.2006, 13:35
GG: 0
Location: Marki

Re: Problemik

Post by Karolus »

hmmm wszystko wygląda ok, zła ścieżka nie skutkuje brakiem polaczenia...
To mi wygląda na zablokowany port gry... sprawdź firewalla.
Jeśli łaczysz sie przypadkiem poprzez Orange to musze Cie zmartwić że ten typ tak ma...
Pozdrawiam
Rharoth
Gość

Re: Problemik

Post by Rharoth »

Hm,sęk w tym ze nie mam Firewalla na kompie..chyba ;o ale raczej nie mam :]
User avatar
Lotheneil
Guild Master
Posts: 560
Joined: Friday, 14.07.2006, 15:19
GG: 0
Location: Wołomin

Re: Problemik

Post by Lotheneil »

Ok, to mamy tu dwie sprawy: nieprawidłowy katalog w el.ini i coś blokującego połączenie... Masz może jakieś programy antywirusowe/antytrojanowe? Bo te mogą blokować port 2000 (ponoć często używany przez wirusy). Ewentualnie Twój provider - korzystasz może z jakiejś sieci osiedlowej czy tym podobnego "wynalazku"? Może admin coś przyblokował.
Skoro data dir już naprawiłeś to nie będę się na ten temat rozpisywać (na obrazku jest ewidentnie błędny, ale to nie powinno powodować takich problemów) - ale jednak upewnij się że tam wszystko ok.
Instalowałeś może coś ostatnio co może mieć związek z połączeniem netowym?
Rharoth
Gość

Re: Problemik

Post by Rharoth »

Z programow antywirusowych,mam AVG.Ale caly czas wyłaczone,nie uzywam.Jesli chodzi o net-nie,nie korzystam z sieci osiedlowej.
Co do el.ini-jestem pewien,ze jest dobre,ale sprawdze.
Rharoth
Gość

Re: Problemik

Post by Rharoth »

Sry,za dubla.

Reinstallke ela robilem z 2-3 razy,i nic :/
Rharoth
Gość

Re: Problemik

Post by Rharoth »

ojej,nie moge edytowac,ale kolo 2:20 odpalilem ela normalnie,20 min gry i zas to samo :s


@ależ spam :<
User avatar
Karolus
Guild Master
Posts: 1114
Joined: Saturday, 30.12.2006, 13:35
GG: 0
Location: Marki

Re: Problemik

Post by Karolus »

jak dla mnie jest to ewidentnie problem po stronie ISP, no chyba ze masz juz tak zaśmieconego kompa że na nim sie kaszani wszystko.
Z jakiego ISP kożystasz?
Rharoth
Gość

Re: Problemik

Post by Rharoth »

Net 512 kb,firma Netis,jesli to cos ma do rzeczy.
Rano gralem 1-2h,i pozniej pojawilo sie to co zykle. lag,chwila spokoju,freez,dissconect.
User avatar
Lotheneil
Guild Master
Posts: 560
Joined: Friday, 14.07.2006, 15:19
GG: 0
Location: Wołomin

Re: Problemik

Post by Lotheneil »

Avg problemów robić nie powinien bo sama go używam :)
Możliwości są dwie: albo Twój dostawca ma problemy, albo w kompie masz jakieś żyjątko.

2009-01-15 Awaria głównego łącza

Informujemy, iż z powodu awarii łącz jednego z naszych operatorów mogą występować problemy z telefonami, aplikacjami internetowymi oraz z transferem danych.
Za wszelkie utrudnienia najmocniej przepraszamy.

Może to ma coś wspólnego? (wkleiłam prosto ze strony Twojego Providera :P). Możesz spróbować do nich zadzwonić - fakt, że czasem masz połączenie a czasem nie wskazuje raczej na problemy u nich.

Inna sprawa, że brak firewalla i wyłączony antywirus to proszenie się o kłopoty... Przeskanuj się przy okazji jakimś anty, tak dla spokoju. I jeśli nie masz żadnego firewalla sprzętowego (na routerze na przykład) rozważyłabym instalację.
Rharoth
Gość

Re: Problemik

Post by Rharoth »

2009-01-15 Awaria głównego łącza
o!Sam bym nie wpadl,zeby sprawdzic na stronce providera.Zaraz przeskanuje kompa,poczekam dzien dwa,a jak nie to zadzwonie do providera ;)

Bardzo dziekuje za pomoc :) Jak juz wszystko bedzie zicher,to napisze co i jak ;) Jeszcze raz dziekuje :>
Rharoth
Gość

Re: Problemik

Post by Rharoth »

Wszystko sie wyjasnilo.To ewidentna wina providora,popytalem kolegow z osiedla,nie moga wejsc na wieksosc mmorpg,torrenty tez nie dzialaly ;)
Do samej firmy dzwonilem,i awiaria mna "zniknac" w ciagu 2-3 dni,wiec,jeszcze raz dziekuje za pomoc,do zobaczenia w ELu.
Locked