Problem z kartą Intela

Problemy techniczne, windows/linux, bany i wszystko to co konczy sie na "z góry dzięki za pomoc".

Moderators: Faflok, Wloczykij, Thanatos

Post Reply
majczos
Gość

Problem z kartą Intela

Post by majczos »

Wklejam to co napisałam w innym topiku z problemem z kartą Intela, ale okazało się, że jest zamknięty, więc zakładam swój nowy.

Ja również mam kartę z chipsetem Intela i również pojawia mi się - Your card reports having vertex program capabilities ,but the support is bugg ,so we disable it. Gra ładuje się normalnie, ale grafika jest praktycznie nieistniejąca... jakieś takie szare plamy. Zainstalowałam najnowszy sterownik ze stronki http://downloadcenter.intel.com, ale problem jak był tak jest :((( Bardzo chciałabym móc odświeżyć swoją fascynację EL, ale mój komputer uparcie mi tego odmawia. POMOCY!
User avatar
Faflok
Radny
Posts: 616
Joined: Friday, 29.10.2004, 08:39
GG: 5449203
Location: Siemianowice
Contact:

Re: Problem z kartą Intela

Post by Faflok »

Hmm, wiem, ze ostatnio pare osob mialo duze problemy z tym i jedyne co pomoglo to wlaczenie poor man i zabawa z rozdzielczosciami, bo na panoramicznych monitorach im sie to robilo. Znaczy odpalali gre w okienku i ustawiali rozdzielczosc taka, zeby sie okno cale na ekranie miescilo i jakos to tam szlo, ale czy zawsze i wszedzie pomaga to nie wiem. No i to na Viscie bylo, ale objawy takie same, wiec moze cos takiego pomoze, choc pewnie juz kombinowales. Nic to, mzoe sie uda, sprobowac na pewno nie zaszkodzi.
majczos
Gość

Re: Problem z kartą Intela

Post by majczos »

Dzięki za info. Niestety w moim przypadku nie działa. Chyba nie dane mi będzie pograć w EL :(
User avatar
SagarmathA
PL-ka
PL-ka
Posts: 191
Joined: Tuesday, 2.12.2008, 15:01
GG: 1225357
Location: Siemianowice Sl.

Re: Problem z kartą Intela

Post by SagarmathA »

poczekaj jeszcze troche moze ktos mądrzejszy sie wypowie jak ja np:P
User avatar
Hezzar
PL-ka
PL-ka
Posts: 172
Joined: Monday, 1.08.2005, 13:13
GG: 0
Location: woj. Lubelskie ;p

Re: Problem z kartą Intela

Post by Hezzar »

majczos wrote:Wklejam to co napisałam w innym topiku z problemem z kartą Intela, ale okazało się, że jest zamknięty, więc zakładam swój nowy.

Ja również mam kartę z chipsetem Intela i również pojawia mi się - Your card reports having vertex program capabilities ,but the support is bugg ,so we disable it. Gra ładuje się normalnie, ale grafika jest praktycznie nieistniejąca... jakieś takie szare plamy. Zainstalowałam najnowszy sterownik ze stronki http://downloadcenter.intel.com, ale problem jak był tak jest :((( Bardzo chciałabym móc odświeżyć swoją fascynację EL, ale mój komputer uparcie mi tego odmawia. POMOCY!
Nie trzeba bylo nowego kompa kupowac ;D po pierwsze znajdz gdzies na necie dokladna konfiguracje twojej karty graf, czy obsuguje to co jest potrzebne, w tym wypadku jakis vortex, jedyny jaki znam to vortex shader, sa 1.0 2.0 itp o ile mnie pamiec nie myli i nie mysle o czyms innym. Druga sprawa, vista ? DX 11 ? cxy xp i DX 10 ? jak vista i dx 11 sprobuj wylaczyc wspomaganie direct draw w konfiguracji dx, a jak xp i masz jakas super duper mega kombajn grafe, musisz znalesc sterowniki do swojej karty graficznej FORCEWARE, to sa starsze sterowniki ktore na sile odinstaluja nowe, powinno pomoc, bo w nowszych kartach/sterownikach zapomina sie o dodaniu obslugi starych nie uzywanych od dawna rzeczy.

Jeszcze jedna mozliwosc, ale ostatnio w tych sprawach zielony sie zrobilem, mialem kieeeedys dawno podobny problem, zamiast postaci/zwierzat widzialem szare plamy, w tym przypadku mialem swiezo zainstalowana karte graf, jak sie okazalo moje sterowniki za grosz nie obslugiwaly OpenGL, a ta gierka chodzi wlasnie na OpenGL nie DX, pogooglowalem i po problemie.

troche pozno, ale zawsze to Spamm +1 :p
User avatar
gostek_1
PL-ka
PL-ka
Posts: 46
Joined: Sunday, 22.10.2006, 21:31
GG: 1720216
Location: Rzeszów

Re: Problem z kartą Intela

Post by gostek_1 »

Zapytam tak windows czy linux?
Spróbuj wyłączyć Compiled Vertex Array i Use animation program
beer or not to beer...
User avatar
Kwas
PL-ka
PL-ka
Posts: 777
Joined: Sunday, 7.11.2004, 14:18
GG: 0
Location: Gdynia
Contact:

Re: Problem z kartą Intela

Post by Kwas »

Em.. Wątek sprzed dwóch miesięcy?
Image
Post Reply