[OT] Pytanko do uzytkownikow bezprzewodowego internetu

Problemy techniczne, windows/linux, bany i wszystko to co konczy sie na "z góry dzięki za pomoc".

Moderators: Faflok, Wloczykij, Thanatos

Post Reply
User avatar
Hezzar
PL-ka
PL-ka
Posts: 172
Joined: Monday, 1.08.2005, 13:13
GG: 0
Location: woj. Lubelskie ;p

[OT] Pytanko do uzytkownikow bezprzewodowego internetu

Post by Hezzar »

era plus itp, jak toto sie sprawuje ? zadnych zanikow polaczenia ? nie rozlacza ? nie chodzi mi o godzinke czy 2 uzytkowania, ale np przez caly dzien. Interesuje mnie nawet te drobne 1 sekundowe rozlaczenie :D nic takiego sie nie dzieje ? :] btw laptoka juz mam, jeszcze sobie internet musze skombinowac i mozna smigac w elu ;d
User avatar
Karolus
Guild Master
Posts: 1114
Joined: Saturday, 30.12.2006, 13:35
GG: 0
Location: Marki

Re: [OT] Pytanko do uzytkownikow bezprzewodowego internetu

Post by Karolus »

Używam Playonline, w zasadzie nie narzekam, ale wszystko zależy od tego czy masz natywny zasięg Play (tylko w takowym działa) i jak dużo ludzi wkoło Ciebie będzie używać netu bezprzewodowego.
Z innych sieci kiedyś używałem neta z Plusa, a niedawno byłem zmuszony do używania Orange.
W żadnej z sieci nie miałem problemów z rozłączaniem, natomiast jeśli chodzi o grę w EL to są pewne problemy, a mianowicie ping.... w Play mam pinga rzędu 150-200, ale czasem wzrasta do 1000 (średnio na 10 pingów 1 dłuższy), w Plusie nie miałem takich przygód, w Orange byłem w zasięgu EDGE ledwo więc nie mogę za dużo powiedzieć o jakości połączenia.

Podsumowując net via GSM działa całkiem ładnie jeśli jesteś w zasięgu HSPA i masz dobry modem

PS. jeszcze jedno Era ma problemy z obsługą wysokich portów podobno nie da się w EL pograć.
PPS. moim zdaniem najlepiej kup sobie startery tych sieci w których zasięgu jesteś i sprawdzisz sobie osobiście jak u Ciebie dana sieć się sprawuje
User avatar
Hezzar
PL-ka
PL-ka
Posts: 172
Joined: Monday, 1.08.2005, 13:13
GG: 0
Location: woj. Lubelskie ;p

Re: [OT] Pytanko do uzytkownikow bezprzewodowego internetu

Post by Hezzar »

to nie bedzie w polsce raczej... tylko w centrum wiekszego miasta w dojczlandzie, a tam z tego co slyszalem predkosci 8MB czy 16MB to standard przez GSM w dodatku cale miasto jest nafaszerowane nadajnikami. Druga sprawa ze jezeli maja jakiekolwiek limity danych to tego bezprzewodowego nie wezme :/ no ale dzieki Karol, wiem juz jak to mniej wiecej wyglada... moje jedyne doswiadczenia z jakakolwiek siecia bezprzewodowa, to radiowki ktore sa tragiczne :D i w tej chwili jak mnie w domu nie bylo, to zajumali mi kabel :D i idze teraz przez WLAN. Tez jest tragicznie chociaz od nadajnika jestem jakies 3 metry, odbiornik przez USB... moze laptok bedzie mial lepszy odbior, ale ten odbiornik usb ktory jest na przedluzce probowalem nieco zupgrejdowac, czyli jakis kolniezyk z folii aluminiowej nic nie dal, puszka aluminiowa po pringelsach tez nic :D
Post Reply