Konfiguracja alarmów

Wszystko to, co chcieliście wiedzieć o EL, ale baliście się zapytać.

Moderator: Wloczykij

Post Reply
User avatar
Karolus
Guild Master
Posts: 1114
Joined: Saturday, 30.12.2006, 13:35
GG: 0
Location: Marki

Konfiguracja alarmów

Post by Karolus »

W związku z naciskami osób trzecich ;)
odgrzebałem na naszym forum dwa wątki dotyczące konfiguracji alarmów, mam nadzieje że się przyda :)
Thanatos wrote:W wersji klienta od 1.5.0 pojawiła się ciekawa funkcjonalność, dziwnym trafem nie nagłaśniana przez developerów - jednak całkiem legalna. Otóż można sobie przypisać różne dźwięki do komunikatów wyświetlanych w konsoli. A więc: "You stopped", "logged on", "Mother Nature" itp. mogą powodować odtworzenie określonych dźwięków.
Konfiguracja ostrzeżeń: plik sound_warnings.txt. Pod linuksem znajduje się on w ~/.elc/main/, pod windows tam gdzie .exe klienta.
Format: nazwa_dźwięku komunikat. Nazwa_dźwięku to tylko jego nazwa (np. alert1), powiązania alert1 z konkretnym plikiem dokonuje się w pliku /el/sound/snds_client.xml. Dany dźwięk musi znajdować się w katalogu /el/sounds, format .ogg.
Klient potrafi obsłużyć do 50 różnych ostrzeżeń dźwiękowych. Polecam, bo to dużo lepsze rozwiązanie od dotychczasowych programików zewnętrznych.
Lotheneil wrote:Pozwoliłam sobie wrzucić moje ustawienia sound warnings, na wypadek gdyby komuś się nie chciało/nie potrafił sam tego zrobić :)

Plik sound_warnings.thx w katalogu głównym el:

# This file is configuring sounds based on text displayed in the console
#
# Format for this file:
# Sound = Text to match
#
# The default sounds available are:
# alert1, alert2, alert3, alert4
#

alert1 = You stopped
alert3 = food poisoned

Zawartość /el/sound/snds_client.xml:

<sound name = "alert1">
<variant>
<main_sound>sound/sheep.ogg</main_sound>
</variant>
<distance>35</distance>
<priority>3</priority>
<type>client</type>
</sound>

Pierwsze kolorowe oznacza nazwę alertu z pliku wyżej, a drugie dzwięk, jaki zostanie przypisany konkretnemu zdarzeniu - znaleźć pierwsze, zmienić drugie i już :) Mój pliczek snds tutaj
Powodzenia w konfiguracji :)
Post Reply