Jak używać Item List - Tutorial

Wszystko to, co chcieliście wiedzieć o EL, ale baliście się zapytać.

Moderator: Wloczykij

Post Reply
User avatar
MiPi
PL-ka
PL-ka
Posts: 213
Joined: Saturday, 17.06.2006, 09:56
GG: 3187330
Location: Oleśnica/Wrocław

Jak używać Item List - Tutorial

Post by MiPi »

Item List to bardzo przydatna funkcja bo można zrobić sobie listy czegoś co używamy regularnie, ułatwia to miksowanie i pozwala iść na insty nie zapominając niczego. Jedyny mankament jaki jest to nieraz pobierając itemki z item listy ta znika w magiczny sposób i wyskakuje nam komunikat "Magical interference caused the list window to close O.O", trzeba kliknąć ponownie przycisk item list i można kontynuować załadunek, taki rumun sobie wymyślił trik ^^

Tworzenie listy.
Wrzucamy itemki do naszego inventory, które chcemy mieć na naszej liście.
Przykład: Image

Teraz klikamy po prawej przycisk od item list i dajemy znaczek dodaj (+). Następnie podajemy nazwę pod jaką ma to być zapisane i ok. No i tak stworzyliśmy naszą listę, można ich robić dużo, mogą być zapisane pod taką samą nazwą, ale lepiej tego nie robić ;p
Przykład: Image

Edycja list.
Pierwsza najprostsza edycja to kasowanie i zmiana nazwy. Jak mamy listę z nazwami naszych list, klikamy na dowolną prawym przyciskiem myszy i można ją skasować albo zmienić nazwę.

Edycja poszczególnej listy.
Kiedy uznamy, że zapomnieliśmy czegoś dodać do listy to należy wybrać dany itemek, kliknać na niego (tak jak przenosi się itemki) i trzymając ctrl należy go umieścić na liście. Można umieścić itemek na początku, w środku lub na końcu oraz można to robić bezpośrednio ze storka albo z inv. Ilość jaką nam doda odpowiada aktywnej liczbie tam na dole inv.
Przykład: Image
(dodałem EE na początku, ME w środku i SE na końcu)

Kolejną rzeczą jaką można robić to zmienić ilość itemków jaką ma nam pobierać. Trzymając ctrl klikamy na dany itemek prawym przyciskiem myszy i dajemy edycja;
Przykład: Image
(zmieniłem SE z 1 na 111)

W tym samym menu można również kasować itemki.
Przykład: Image
(wyrzuciłem z listy pofy)

Kiedy chcemy coś pozamieniać miejscami to wystarczy dany itemek skasować i dodać go na nowo w innym miejscu (czynności tak jak poprzednio)
Przykład: Image
(zamieniłem ME z 2 miejsca na 4)


Przykładowy załadunek na inste.
Image

Teraz ważna i istotna rzecz, jak tworzymy item listy to nigdy nie zapisuje pustych miejsc, a więc jak utworzymy teraz item list to wszystkie itemki będą w liście występować jeden po drugim, jak wrzuce je ponownie wszystkie do inv to będzie bałagan.
Przykład: Image

Aby uniknąć tego, można wszystkie puste miejsca wypełnić jakimiś itemkiem, który jest non stackable, ja do tego celu zawsze stosuje deer antlers.
Przykład: Image

Teraz po zapisaniu swojej listy otrzymam to samo co miałem w inv, a żeby te puste miejsca załadować szybciej to kasuje z listy powtarzające się itemki (deer antlers) i zmieniam ich ilość na odpowiednią:
Przykład: Image
Idąc na inste wystarczy, że ładuje itemki jeden po drugim, zwracając tylko uwagę czy miałem wymaganą ilość w storku i pobrał mi tyle ile chciałem, na końcu żeby nie zapomnieć zostawić deer antlers w storku i można śmigać, przynajmniej wiem, że wszystko zabrałem :)

UWAGA!
Item list bazuje "na obrazkach" i pobiera ze storka itemek, który odpowiada wyglądem danemu przedmiotowi, a więc w sytuacji kiedy mamy w storku rapier i radiorapier to weźmie nam rapiera, bo jest taki sam obrazek, analogicznie do innych itemków (EEE i EE, zwykły tit long i radio tit long, dung i unicorn dung, damaged iron plate i iron plate itp.), a więc nieraz należy zwrócić uwagę czy nam pobrało to co chcieliśmy.

Mam nadzieję, że pomogłem w zrozumieniu idei i funkcjonowania item list, jestem otwarty na komentarze i uwagi, pozostawiam eksperymenty itp. Wam :)

P.S. Tutorial powstał na prośbę Ranagall'a mam nadzieje, że nie tylko on na tym skorzysta :)
Image
Image
Post Reply