Kroniki Eternala: Wstęp

Moderators: Faflok, Wloczykij, lupus

Post Reply
User avatar
lupus
Radny
Posts: 340
Joined: Saturday, 24.04.2010, 19:17
GG: 5044666
Location: Świdnik

Kroniki Eternala: Wstęp

Post by lupus »

Na wstępie chciałbym się z Wami podzielić moimi wrażeniami i odczuciami. Redagując te opowieści czuję się jak Christopher Tolkien pracujący nad dziełami ojca, tylko że w znacznie mniejszej skali. Jest tu i element niedokończenia i nieuporządkowania, dochodzi także element różnych autorów. Jest też mnóstwo miejsca gdzie trzeba szukać i można natrafić na ciekawe materiały. Dodatkowo, teksty te powstały na kilka lat przed moim wstąpieniem do gildii. Niektórych osób w ogóle nie znam, o paru co nieco słyszałem, czy to teraz na #gm, czy z okresu kiedy pierwszy raz miałem styczność z Eternalem. Jest to bardzo fascynujący sposób na poznanie historii naszej małej społeczności i poszczególnych osób, i szczerze Wam wyznam, że o takiej roli kiedyś marzyłem, a teraz mogę spełnić to pragnienie. Z jakim efektem? Odpowiedź pozostawiam Wam.

Pozwoliłem sobie z pierwotnego topicu (link) wydzielić, w dość subiektywny sposób, kilka opowiadań. Wynikają one wprost z historii zapoczątkowanej przez Belkara. Pierwszą, otwierającą „cykl”, jest „The Belkar’s Story”. Powróciłem do starego tytułu, gdyż jest to opowieść o Belkarze i przez Belkara napisana, z wyjątkiem jednego rozdziału, który stworzył Mortex i jest pewnego rodzaju dodatkiem. Kolejnymi opowiadaniami są: historie o Shrenku i Lotheneil, a także krótkie dzieło Thanatosa. Do tych czterech dodałem jeszcze to, co zaczął Vrether. W sumie otrzymujemy zbiór pięciu tekstów, które łączą się osobą Belkara, czy to jako autora, czy bohatera. Opatrzyłem je wspólnym tytułem: „Kroniki Eternala”. Zmieniłem ostatni wyraz w stosunku do tytułu topicu w jakim się znajdowały, gdyż w żadnym z powyższych tekstów nie pojawia się słowo, bądź wyrażenie: Eterlandia, Kraina Eterlandii, a Eternal i Kraina Eternala.

Ośmieliłem się też opatrzyć poszczególne historie subiektywnym komentarzem. Zdaję sobie sprawę z tego, że może on być błędny, dlatego jeśli lepiej znacie okoliczności powstania opowieści, miło by było gdybyście zostawili swoje komentarze aby kolejne rzesze młodych PLek mogły to jak najlepiej zrozumieć. I nie tyczy się to tylko Kronik, ale też innych dzieł.
Tyle tytułem wstępu. Zachęcam do zapoznania się z PLkową twórczością i może do dołożenia własnej cegiełki w tej dziedzinie. Jeśli by ktoś miał pomysły odnośnie Kronik, prosiłbym o umieszczanie ich zgodnie z pierwotnym założeniem, czyli tutaj: link. Żywię nadzieję, że autorzy nie zagubili się na dobre i w końcu przejdą przez Krąg Dwunastu Światów, wrócą do nas, po czym ukończą swoją pracę… A może znajdzie się inny śmiałek, który spróbuje stawić czoło temu wyzwaniu…

Kroniki Eternala w kolejności powstania wraz z linkami do nich:
The Belkar’s Story
Shrenk Moczymorda
Khrae: Pewnej nocy w White Stone…
Mroczny Elf Lotheneil
Krainy Przeznaczenia

W Kronikach imiona niektórych PLek zostały zmienione.
Belkar wrote:Na potrzeby opowiadania miałbym prośbę do członków gildii, aby wymyślili imiona dla swoich postaci. Byłoby to bardzo wygodne dla mnie, gdyż naprawdę trudniej się pracuje nad fabułą, kiedy w dialogach czy opisach muszę używać imion troszkę nie pasujących do charakteru powieści. Natomiast jeśli wymyślicie sobie sami imiona, będzie wam się to lepiej czytało i tym imieniem możecie również w jakiś sposób wpłynąć na charakter waszej postaci. Nie każdemu może się przecież spodobać, jeśli nadam mu imię Arebell, Brant czy Gilrael, a na dodatek moje zdolności w tej sztuce również są ograniczone. Osoby, których postacie już mają imiona utrzymane w klimacie fantasy oczywiście zostaną przeniesione do fabuły bez zmian (chyba że również mają ochotę na takową zmianę).”
Creedka - Maitia
Thanatos (bez zmian)
Bloodsucker - Mortimer
Szogun - Shrenk (zwany Moczymorda)
[...]Nie przyłączaj się do gildii PL bo jest najlepsza, ale dołącz do niej bo ty jesteś najlepszy. ~ VampireVorador
Post Reply