Nowe Zasady Gildii PL

Rekrutacja znów otwarta!

Moderators: Faflok, Wloczykij, Thanatos

Post Reply
User avatar
Creedka
Guild Master
Posts: 2359
Joined: Saturday, 30.10.2004, 19:40
GG: 0
Location: Dublin

Nowe Zasady Gildii PL

Post by Creedka »

I. Zasady Ogólne
 1. Każdy członek gildii może liczyć na pomoc z jej strony oraz powinien w ramach możliwości nieść pomoc innym. Jedynym warunkiem jest przestrzeganie Zasad.
 2. Zachowuj się kulturalnie.
 3. Bądź szczery, prawdomówny i uczciwy.
 4. Nie spamuj.
 5. Nie scammuj.
 6. Nie bądź natarczywy.
 7. Nie żebraj.
 8. Jeżeli temat na kanale wydaje się kontrowersyjny, zapytaj innych czy im nie przeszkadza lub użyj PM.
 9. Pamiętaj o przestrzeganiu zasad gry (klawisz F5 w grze)
II. Zasady rekrutacji
 1. Gildia PL przyjmuje nowych członków.
 2. Przyjmowane są osoby posiadające dowolny skill na poziomie 20 oraz równocześnie posługujące się poprawna polszczyzną.
 3. Osoby chętne do wstąpienia do Gildii PL winny zgłosić się do Rady Gildii bądź napisać podanie na forum.
 4. Osoby nieaktywne są regularnie usuwane z grona PL
 5. Osoba wykluczona poprzez nieaktywność, gdy powróci, może zgłosić się do kogoś z Rady i zostać przyjętym z powrotem.
 6. Nowo przyjęte osoby objęte są tzw. okresem próbnym, na czas którego otrzymują rank 5 oraz jedynie częściowy dostęp do Forum PL.
 7. Długość okresu próbnego nie jest jednolita i jest ustalana indywidualnie.
III. Zasady Polandii
 1. Polandia jest mapą stworzoną przez Gildię PL.
 2. Dostęp do Polandii jest ograniczony do osób które grają aktywnie, pozytywnie przeszły okres próbny (uzyskały rank 6) i zostały zaakceptowane przez Radę Gildii.
 3. Członkowie Gildii z dostępem do Polandii mogą korzystać z usług guardbota - Poltergeista. Potrafi on usuwać i przyjmować osoby z PL. Aby poprosić bota o usunięcie z Gildii należy mu wysłać PM o treści remove, aby wrócić do gildii należy najpierw wpisać #join_guild poland a potem wysłać do bota PM o treści accept
 4. Rozpowszechnianie informacji o wejściu na mapę jest surowo zabronione, oraz karane wydaleniem z Gildii.
 5. Nie wypytuj innych członków o wejście na mapę. Odpowiednie informacje będą Ci przesłane przez PM na forum, gdy nadejdzie odpowiednia pora.
 6. Dostęp do Polandii mają także osoby z poza PL, umieszczone na specjalnej, osobnej liście.
 7. Jeśli chcesz dodać kogoś do tej listy zgloś sie do kogoś z Rady. Rada dyskutuje nad każdą osobą, która ma zostać dodana tutaj i podejmuje odpowiednia decyzje. Pamiętaj, TYLKO osoby z tej listy mogą wiedzieć jak dojść do mapy.
 8. Osoby z poza PL, które na POlandii nie trenują z PeeLkami, będa usuwane z whitelist.
IV. Zasady PLecaka
 1. PLecak przechowuje sprzęt będący własnością całej gildii, pochodzący z darowizn oraz gildiowych akcji.
 2. Sprzęt z PLecaka może być wydawany jedynie przez osoby z Rady Gildii PL
 3. Aby pobrać sprzęt z plecaka należy najpierw udać się do Tarsengaard storage [197,184] (UWAGA! Możesz zostać zaatakowany przez armed goby, jeżeli masz Defense mniejsze niż 21!), następnie poinformować wybraną osobę z Rady o swoim przybyciu i cierpliwie czekać na objawienie się ,,bota'' :)
 4. PLecak ma prawo odmówić wydania drogiego ekwipunku (np. Titanium Chainmail, Titanium Long Sword, EFE itp.).
V. Zasady walki i treningu
 1. Nie atakuj osób, które ze sobą trenują.
 2. Nie atakuj członków gildii, z którymi mamy sojusze lub status gildii przyjaznej. Atakowanie osób z gildii przyjaznej (niebieski tag) może być usprawiedliwione jedynie pomocą osobie z gildii sojuszniczej (zielony tag).
 3. ATAKUJ każdą osobę z PK list lub czerwonym tagiem, jeżeli tylko masz taką możliwość.
 4. Atakowanie osób trenujących z potworami nie jest zabronione.
 5. W czasie walki zabrania się używania przedmiotów, które niszczą sprzęt przeciwnika (np. Branch of Destruction).
 6. Sprzęt utracony w czasie walki nie jest refundowany przez gildię. Odstępem od tej zasady jest sprzęt połamany w czasie eventów.
 7. Prowadzenie walki przez postacie będące w tej samej gildii jest niemożliwe, tak więc osoby przystępujące do treningu (przynajmniej jedna z nich) muszą zostać usunięte z gildii PL. W tym celu należy się skontaktować z osobą z Rady (#gm lub pm) i poprosić o czasowe usunięcie z PL. Można także skorzystać z pośrednictwa bota: Poltergeista, wysyłając mu PM o treści: remove (z wyjątkiem osób niedopuszczonych do guildmapy).
  Po zakończeniu treningu należy wpisać #join_guild poland i dopiero wtedy ponownie skontaktować się z kimś z Rady, prosząc o ponowną akceptację, bądź też wysłać PM do Poltergeista z tekstem accept.
 8. PK nie jest bezpiecznym miejscem. Jeżeli zamierzasz trenować na PK, wybierz ustronne miejce i koniecznie zaopatrz się w disengagement ringi oraz teleport ringi (do nabycia u crafterów ;) ). W razie ataku osoby trzeciej należy ustawić prawym klawiszem 'use' i kliknąć na ringu. Disengagement ring przerywa walkę na kilka sekund i umożliwia ucieczkę. Użycie teleport ringa przenosi nas do lokacji odpowiadającej nazwie ringa.
  UWAGA: użycie tele ringa jest niemożliwe podczas walki, tak więc najpierw należy użyć dis ringa w celu jej przerwania. Ringi są jednorazowego użytku.
 9. Przed podjęciem walki należy bezwzględnie sprawdzić, czy wybrana osoba nie jest członkiem gildii, która pozostaje w sojuszu z PL. Takich osób NIE WOLNO atakować bez ich zgody. Jeżeli dana osoba pochodzi z gildii, z którą nie mamy sojuszu, lecz utrzymujemy dobre stosunki atakować NIE NALEŻY.
 10. Jeżeli spotkasz na PK dowolną osobę z listy PK i jeżeli jesteś na siłach, ATAKUJ. W tym przypadku rekomenduje się nie oddawanie sprzętu.
 11. Jeżeli straciłeś na PK swój bag, skontaktuj się z osobą, która cię pokonała.
  Nie licz jednak na zbyt wiele. Jeżeli ktoś chciał cię zabić, wątpliwe żeby chciał oddać sprzęt. Oddanie baga osobie, która ciebie zaatakowała należy do twojej indywidualnej decyzji.
 12. Jeżeli zaatakuje cię ktoś z naszych sojuszników, NATYCHMIAST zgłoś ten fakt Radzie gildii PL i staraj się JAK NAJSZYBCIEJ przerwać walkę. Do momentu wyjaśnienia sprawy przez Radę, nie podejmuj żadnych pochopnych działań. Zerwanie zasad sojuszu grozi wojną.
 13. PAMIĘTAJ! Każdy atak na PK powinien być dobrze przemyślanym krokiem!
VI. Zasady dotyczące bagów
 1. Oddawaj rzeczy zabrane podczas treningu.
 2. Jeżeli znalazłeś bag w którym jest czyjś sprzęt, ogłoś to na kanałach 1, 2, 4 (miecze i zbroje nie mają swoich spawn-pointów). Jeśli nikt się nie zgłosi, poczekaj 12 minut w miejscu znalezienia baga.
 3. Nie skacz na bagi jeżeli ktoś wyraźnie nie powiedział, że go zostawia.
 4. Staraj się odzyskiwać sprzęt utracony przez innych graczy
VII. Kary
 1. Za nieprzestrzeganie zasad Gildii PL może Cię spotkać kara w postaci obniżenia rangi na określony przez Radę czas.
 2. Jeżeli osoba z karnie obniżoną rangą opuści Gildię PL przed upływem kary, nie ma już dla niej powrotu.
 3. Osoba nagminnie łamiąca Zasady, zostanie wykluczona z Gildii.
VIII. Opuszczanie Gildii
 1. Jeżeli chcesz permanentnie opuścić Gildię, skontaktuj się z kimś z Rady Gildii. Uprasza się o niekorzystanie w tym celu z usług Poltergeista.
 2. Jeżeli chcesz wybrać się na wakacje do innej gildii poinformuj o tym kogoś z Rady, bądź zapostuj na forum. Pamiętaj że będąc "na wakacjach" nadal obowiązuje Cię Regulamin Gildii PL oraz wszystkie sojusze Gildii PL.
IX. Zasady Forum
 1. Dostęp do Forum mają tylko osoby będące członkami Gildii PL.
 2. Na forum obowiązują podobne zasady zachowania, jak w grze. Uprasza się o zachowanie odpowiedniego poziomu kultury, języka i dyskusji.
 3. Tematy nie powiązane z grą winne być oznaczane przedrostkiem [Offtopic] bądz [OT]
 4. Prośby o pomoc techniczną, dotyczące zarówno gry jak i ogólnie pojętych problemów z komputerami zamieszczane są w dziale Helpdesk
 5. Fotografie oraz dane personalne umieszczasz na własną odpowiedzialność.
 6. Konta na forum nie są nigdy kasowane. Prośby o usuwanie kont będą ignorowane. (prośby o usuwanie postów, czy danych personalnych także)
 7. Uprasza się o rozsądek w stosowaniu podpisów oraz awatarów. Przesadnie duże obrazki, kolorowe, bądź animowane, pogarszają czytelność forum oraz mogą wpłynąć na szybkość jego funkcjonowania.
Image
Post Reply